Nieruchomości

Planując zakup nieruchomości, mamy w głowie nasz wymarzony dom. Często rozczłonkowany, z fantazyjnym dachem, spektakularnie przeszklony. Tą ambitną skorupę trzeba ogrzać, często schłodzić, wyposażyć i utrzymać w kondycji przez kolejne lata eksploatacji. Właśnie koszty eksploatacyjne oraz funkcjonalność domu powinny być brane pod uwagę w pierwszej kolejności.
Dom powinien umożliwić nam podział na strefę dzienną i nocną. Dzienna to pokój rodzinny (salon), kuchnia, zadaszone wejście z wiatrołapem oraz toaleta np. z dodatkowym natryskiem. Strefa nocna to prywatne sypialnie, garderoba i pokój kąpielowy. Opisane funkcje, przy przemyślanej zwartej bryle da się osiągnąć już na 120-140 m2 minimalizując powierzchnie na komunikację.
Projekt bryły, przeszkleń oraz zastosowane materiały muszą gwarantować skuteczną izolację cieplną, obecnie równie ważną zimą jak i podczas upalnego lata. Ma to ogromny wpływ na wieloletnie comiesięczne koszty za energię oraz komfort cieplny.
Kiedy nadejdzie moment sprzedaży, ( z wielu powodów ) taki dom będzie łatwo sprzedać jako funkcjonalny i tani w utrzymaniu. Dowodem będą nasze wieloletnie niskie rachunki na utrzymanie. Wtedy będziemy się drugi raz cieszyć z korzystnej transakcji, urealnionego wyłożonego niegdyś kapitału.